Lütfen bekleyin..
 • Ana Sayfa
 • 16°
  23 Mayıs 2019 08:25
 • Sitene Ekle
 • RSS
 • Son Haberler
 • Arşiv

Dilipak'tan Ak Parti'ye tarihi uyarı

05 Ekim 2018 18:20

Yeni Ekonomi Programı'nın açıklamasının ardından tartışmalar sürüyor. Ekonominin denetlenmesi konusunda ABD'li şirket McKinsey ile anlaşılması başta olmak üzere yapılan bazı hatalar konusunda Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak önemli tespitlerde bulundu. Başta Mckinsey olmak üzere son dönem yapılan bazı hatalardan bahseden Dilipak, çeşitli örnekler verdi.

Dilipak'ın 'Şikayetname' adı ile yayınladığı yazıda son dönem ekonomide ve siyaset yönetiminde yapılan hatalar yer aldı. Sözlerine 'benim için zor yazı oldu' diye başlayan Dilipak, Eba Müslim Horasani'nin meşhur sözünü hatırlattı; "Onlar dostlarını uzaklaştırıp, düşmanlarını dost edindiler. Düşmanları dost olmadı, ama dostlarını geri kazanamadılar ve yıkılmaları mukadder oldu"

Dilipak yazısına Rotschild ve Mckinsey gibi şirketle anlaşılmasına kızarak başladı. Dilipak'a göre bugün bu unsurlarla dost olmak isteyenler yarın bazı gerçeklerin farkına vardıklarında geç olabilir.

Dilipak konuyu şu örnekle anlattı;

"Ne demişti Edeb-Alî, Osman Gazi’ye: “Ey Oğul! Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana. Güceniklik bize; gönül almak sana. Suçlamak bize; katlanmak sana. Acizlik bize, yanılgı bize; hüsnüzan sana. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana. Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana. Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana.” 

Ak Parti içindeki bazı haksızlıklara dikkat çeken Dilipak, son dönemde birilerinin adamı olmayanların iftira, tecrit gibi kötü muamelelere maruz kaldığını söyledi. Dilipak konuyu şu sözlerle anlattı;

"Bazı AK Partili belediyelerde, bazı bakanlıklarda, kamu kuruluşlarında birilerinin adamı olmadığı, olanlara göz yummadığı için baskıya uğrayan, tehdit edilen, taciz edilen bir sürü eleman var. İftira ediyorlar. Tecrit uyguluyorlar. Hiçbir iş verilmeden bankamatik memura dönüştürülen personeller var. Kimi bakanla, kimi başkanla tanış diye kendini konumlandırıyor. Kiminin arkasında milletvekilleri var. Sırtını dayadıkları biri var işte. Birini orada istemiyorlarsa, ya da kendi cemaatlerinden birini getireceklerse, tıpkı FETÖ’cüler gibi sürekli soruşturma açarak caydırmaya, yıldırmaya çalışıyorlar. Sorumlusu olmadığı işlerden dolayı suçlanıyorlar, zimmet çıkartılıyor.Yargıya da gidemiyorlar. Niye, partiye zarar verirmiş.. Sendika da çaresiz, onlar da sorun çıkartmak istemiyor. Avukat kendi partisine karşı dava açmak istemiyor. CHP’li avukat mı tutsunlar. Bu tür haksızlıklara uğrayanlar artık MHP’li sendikalara gidiyorlar. "

Bütün bu olanlara rağmen insanların davalarından vazgeçmediğini söyleyen Dilipak, bu insanların üzüldüğü halde bir umutla beklediğini, sabırla direndiğini söyledi ve bu gençlerin kaybedilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

"Bizim Akit TV’de Tıbbı Nebevi programı yapan Dr. Muammer Yıldız bir-iki olay anlattı, utancımdan yerin dibine girdim. Bu birileri var ya, o birileri, “ısırıcı melikler”in torunları, Belam’ın, Şeddat’ın, Karun’un mirasçıları bunlar. Bunların itibar görüp, başkalarını ezip geçtikleri mekânlardan “rahmet melekleri” uzaklaşır ve “azab melekleri” gelir." diyen Dilipak, 'Reis' diyerek doğrudan Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

Erdoğan'ın kalabalıklar içinde yalnız olduğunu söyleyen Dilipak, Erdoğan'ın güvendiklerinin bazılarının güvenini boşa çıkardığını söyledi. Erdoğan için dua ettiğini belirten Dilipak, o kişilerin Kur'an-ı Kerim'de belirtilen  “Vay o namaz kılanların haline” diye başlayan ayetin muhatabı olduğunu söyledi.

Dilipak yazısına şu sözlerle devam etti;

"Biliyor musunuz, hani 28 Şubat’ta evim haczedilmişti ya, şu Güven Erkaya davasında. AİHM “dostane çözüm” için çağrı yapmıştı. Allah razı olsun, siz Davutoğlu’nu arayıp, “çözün bu işi” demiştiniz. Emine hanım da evimize gelip destek vermişti. Sonra ne oldu biliyor musunuz, Davutoğlu bizi AB işlerinden sorumlu bir daire başkanına yönlendirdi. (O zat yakın zamana kadar Güney Afrika’da büyükelçi idi.) Sembolik bir tazminatla davanın sonlandırılması konusunda bir belge imzalamamızı istedi. Avukatım Salih Döğücü ile “olmaz” dedik. O iş öyle kaldı. AİHM’den aldığımız kararla yargılamanın yenilenmesi yoluna gittik, Yargıtay, tashihi karar derken 2017 sonunda evimi geri alabildim. Yargılama gideri ve manevi tazminat için Adalet Bakanlığı da sembolik bir tazminat ödedi. 16 yıl sonra davam sonuçlanabildi. Bana verilen tazminatın, bu hatalı kararın sorumlularından tahsili için “rücu” talep ettik, ama o da gerçekleşmedi. Size tekrar tekrar bu konuyu iletmek istemedim, ama işler böyle oluyor.. 

Benim yaşadıklarım çok sıradan şeyler. Güler geçerim. Şimdi dert edindiğim için, ya da şikâyet babında değil, benim kendi ailemde yaşadıklarımdan sadece basit birkaç küçük örnek, misal olsun diye yazıyorum. Başka insanların dertlerini dinleyince aslında bunları yazıyor olmam bile bana ağır geliyor.

Anlatılacak daha o kadar çok şey var ki! Bunları geçtim, benim için dert değil. Ben bu yola çıkarken bunların hepsini göze alıp çıktım. Sadece siz bilin istedim. Başkalarının yaşadıkları benim yaşadıklarımla kıyas bile edilemez.

Size ulaşamayan her seviyeden ve her yerden, her kesimden birçok insan beni hep size ulaşmak için bir “kapı” olarak gördü. Böyle bir “kapı” yoktu aslında. Bunu onlara söyledim. Yardımcı olabildiğim kadar olmaya çalıştım. Kimi zaman, doğrudan idareden birilerini aradım, kimi zaman Hasan Doğan, kimi zaman Yalçın Topçu, kimi zaman DDK üzerinden size mesajlar ulaştırmaya çalıştım.. Herkes çok yakın iletişim içinde olduğumuzu sansa da bir yıldır konuşmak için hiç fırsat olmadı. Oysa anlatmam gereken birçok olay vardı."

Dilipak'a göre Ak Parti, önce içindeki kamburlardan kurtulmalı. Ak Parti ancak bu şekilde rahata kavuşabilir. Talut-Calud örneğinde olduğu gibi 'içimizdekiler' içme denilen 'zehirli su'dan kana kana içti diyen Dilipak, şimdi 'tevbe zamanı' diyerek uyarılarını bitiriyor.

Maksad İstihdam

 

 • Bu haberi paylaşın:
Yorum Yaz
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar (1)
Gündemdekiler
Namaz Vakitleri
  İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
  03:3305:2112:5016:4520:1021:49
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=